Chociaż po II wojnie światowej Warszawa została prawie całkowicie zniszczona, zrobiono wiele, aby odbudować miasto. Dziś stolica zachwyca i jest godna polecenia, jeśli lubisz miejskie wycieczki. Co zobaczyć w stolicy?

Warszawa to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Oczywiście na samym początku nie można pominąć takich zabytków, jak Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Taras widokowy w Pałacu Nauki i Kultury, Muzeum Powstania Warszawskiego i wiele innych. Są też oczywiście bardziej nieoczywiste miejsca, które warto zobaczyć. Ciekawym pomysłem jest na przykład odwiedzenia stadionu narodowego, warszawskiego ZOO czy Centrum Nauki Kopernika. Dookoła jest także mnóstwo zieleni, dlatego można skorzystać z uroków pięknych parków, gdzie można wypocząć i nieco odetchnąć od miasta.
Bez wątpienia miasto przypadnie do gustu miłośnikom historii, ale nie tylko. Warto znać stolicę Polski, poznać muzea, ale poeksplorować też okolicę, gdzie wbrew pozorom jest naprawdę pięknie. Miasto to nie tylko beton, ale także tereny zielone, gdzie można usiąść i spędzić miło czas, na przykład na pikniku. Warszawa ma wiele do zaoferowania, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie w tym mieście coś ciekawego dla siebie. Czy warto się do niej wybrać? Bez wątpienia tak, jest to punkt obowiązkowy każdego podróżnika. Warto zacząć podróżowania od zwiedzenia swojego kraju, który ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania. Nawet podczas zimniejszych pór roku Polska ma wiele do zaoferowania, szczególnie takie duże miasto jak Warszawa.