Warszawa to największe miasto w Polsce, które jest punktem wielu szkolnych wycieczek. Bez wątpienia jest to dobry kierunek podróży, gdyż w stolicy nie sposób się nudzić. Co można zobaczyć w Warszawie? Jakie są najlepsze polecam zabytki?

Pałac w Wilanowie
Rezydencja Jana III Sobieskiego bez wątpienia jest godna zobaczenia. Można podziwiać między innymi bibliotekę królewską, a także sypialnię, gdzie król przyjmował interesantów. W rezydencji zachowało się wiele sprzętów codziennych, a także rzeźby, obrazy oraz wazy. To doskonała opcja dla miłośników historii, ale nie tylko. Oczywiście trzeba podkreślić, że Pałac w Wilanowie to nie tylko budynek, ale także piękne otoczenie. Park i ogrodu mają 45 hektarów, można zwiedzić ogród Północny, Różany, Południowy, Oranżerię. Zimą i jesienią można podziwiać również Ogród Światła.

Muzeum Neonów
Jedną z ciekawszych atrakcji jest także Muzeum Neonów znajdujący się na Pradze Południe. Eksponaty Muzeum robią bardzo duże wrażenie, można tam zobaczyć ponad 100 neonów, co ciekawe oprócz podziwiania eksponatów można też wziąć udział w warsztatach podczas, których można zaprojektować własny neon.

Stare Miasto
Zwiedzanie Warszawy bez wątpienia warto zacząć od zobaczenia starego miasta, to również kawał historii. Można tam podziwiać wiele budowli nawiązujących do historii, między innymi Zamek Królewski, Pałac pod Blachą, barbakan czy piękne kościoły.

Warszawa ma bardzo wiele do zaoferowania i bez wątpienia warto ją zwiedzić. To miasto pełne ciekawych zabytków, interesujących muzeów, ale również posiadające sporo terenów zielonych, gdzie można usiąść i się zrelaksować.