Warszawa ma ponad 2 miliony mieszkańców, to największe miasto w Polsce, a zarazem stolica kraju. Chociaż podczas wojny większość miasta została zniszczona, to dołożono starań, aby odbudować miasto. Dziś ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania, dlatego bez wątpienia warto je zwiedzić, gdy mamy ku temu sposobność.
Od czego zacząć zwiedzanie Warszawy?
Może jest to wybór nader oczywisty, ale warto rozpocząć przygodę na Starym Mieście. Obowiązkowe jest zwiedzenie Zamku Królewskiego, ciekawym zabytkiem jest kolumna Zygmunta III Wazy, a także piękny Pałac pod Blachą. Miłośnicy architektury kościelnej z pewnością zwrócą uwagę także na piękne kościoły. Jeżeli podróżujemy z dziećmi to punktem obowiązkowym jest Centrum Nauki Kopernika, gdzie znajdziemy mnóstwo eksponatów poświęconych różnym gałęziom nauki. Dobrym pomysłem będzie także wizyta w planetarium.
Ciekawym miejscem do zobaczenia będzie także Saska Kępa, czyli jedna z dzielnic Warszawy. Warto przespacerować się ulicą francuską, można na niej znaleźć wiele kawiarnii oraz restauracji, gdzie można udać się na kawę. Architektura miasta zachwyca, choć stolica niestety poniosła wielkie straty podczas II wojny światowej.
Na uwagę zasługują też tereny zielona, piękny park szczęśliwicki, gdzie można przyjść, posiedzieć i się zrelaksować w ciszy oraz otoczeniu zieleni. Chociaż jest to jedno z największym miast w Polsce, to nie jest betonowe, mieszkańcy oraz władze miasta dokładają wszelkich starań, aby Warszawa była zielona. To bez wątpienia bardzo dobry kierunek podróży, jeśli lubimy miejskie klimaty.