Warszawa to piękne miasto, które obecnie zamieszkuje około 2 milionów osób. To stolica kraju, dlatego właśnie w tym miejscu znajduje się większość centrali największych firm. To także bardzo ciekawe miasto pod względem architektury. Mimo, że podczas wojny zostało zniszczone, zadbano o to, aby nadal było piękne.

Będąc w Warszawie nie można oczywiście nie zwiedzić tak oczywistych miejsc, jak Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Muzeum Neonów czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest tu naprawdę bardzo wiele ciekawych zabytków dla miłośników, ale nie tylko.
Na uwagę zasługuje na przykład piękny Plac Słoneczny zlokalizowany na Żoliborzu wykonany w kształcie tarczy zegara. Kolejne ciekawe miejsce to osiedle Jazdów składające się z pięknych drewnianych domków. Obecnie mieści się tam Dom Kultury, Ambasada Muzyki Tradycyjnej, ogród społeczny. Do dyspozycji zwiedzających Warszawę jest także dość nietypowe Muzeum Wódki Polskiej znajdujące się w praskiej Wytwórni Wódek Koneser. Można tu dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat produkcji alkoholu, co więcej można też udać się na degustację trzech gatunków wódki.
Z bardziej ciekawych atrakcji w stolicy na uwagę zasługuje także rejs po Wiśle. Gdy na zewnątrz jest piękna, słoneczna pogoda, nie warto odmawiać sobie tej przyjemności. Można wybrać się do Młocin albo na Bielany kajakiem. Może chcesz zjeść kolację na drewnianej łodzi? Takie atrakcje są dostępne.
Warszawa ma bardzo wiele do zaoferowania, dlatego ją zwiedzić. Podróżowanie zawsze warto zacząć od własnego kraju.